Bimser Çözüm süreç yapılarına bakışımızın gelişmesini sağladı

 • Şirket Profili

  Tredaş Sektör: Enerji Lokasyon: Tekirdağ

  Müşteri Görüşü

  İşlerin mevcutta yapılandan çok daha kısa sürede ve çok daha hızlı yapılabileceğini gördük. BİMSER Çözüm’ün çözüm odaklı yaklaşımlarıyla şirket içindeki ve dışındaki müşterilerimizle olan iletişimlerimizde çok daha verimli ve faydalı çalışabilir hale geldik.
  Author's image Fatih PERVANELİ Yönetim Sistemleri Yöneticisi
 • eBA – Tredaş Başarı Hikayesi

  Faaliyet Alanı

  1995 yılında kurulmuş olan TREDAŞ Trakya Bölgesinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinde elektrik dağıtım hizmeti konusunda faaliyet göstermektedir. 2011 yılı sonunda özelleştirme kapsamında işletme hakkı IC Holding tarafından devralınmıştır. TREDAŞ; özelleştirilmesinin ardından geçen 5 yıl içerisinde sergilenen özverili çalışmalar ve projeler sayesinde önemli başarılara imza atmıştır. Bu süreçte hızlı bir şekilde hayata geçirilen tesis ve teknolojik altyapı yatırımları sayesinde hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti konusunda önemli adımlar atılmış ve atılmaya devam edilmektedir. Sanayi ağırlıklı tüketim yapısıyla müşteri başına en yüksek ortalama elektrik tüketimine sahip hizmet bölgemizde hizmet kalitesinin iyileştirilmesi ülkemiz ekonomisi açısından da büyük bir öneme sahiptir. Bölgemizde artan taleple birlikte geçmişten gelen yatırım açığının kapatılarak gerekli yenilemelerin yapılması ve şebekenin modernizasyonun sağlanması en önemli hedeflerimizden biri olmaktadır. Hızlı, doğru ve yerinde yapılan bu yatırımların, hizmet kalitemiz, müşteri memnuniyetimiz ve kayıp oranlarımıza sağladığı katkılar şirketimiz ve çalışanlarımız açısından büyük bir memnuniyet kaynağıdır. Kurumsallaşma sürecimizde, hizmet kalitemizi artırarak müşteri memnuniyetini en üst düzeye taşımayı, başarılarımızı sürdürülebilir kılarak tüm paydaşlarımız için değer yaratmaya devam etmekteyiz. Kat ettiğimiz mesafeden aldığımız cesaretle; çalışma arkadaşlarımızla birlikte hizmet ettiğimiz yaklaşık 1.000.000 müşterimiz için çok daha iyisini başarabileceğimize olan inancımız tamdır.

  Problem

  En önemli problemimiz; İş süreçlerimizin standart olmaması ve şirketimizin tüm lokasyonların da (23 Lokasyon) aynı şekilde yürütülemiyor olmasıydı. Kullanıcı ve birimler arası farklılar yaşanmaktaydı. Aynı zamanda süreçlerimiz bir den fazla lokasyonda var olan bir yapı olmamız sebebi ile uzun sürelerde tamamlanabilmekteydi ve bu durum ciddi zaman kayıplarına, bilgi ve veri kirliliğine çoğu zamanda gereksiz dokümantasyona sebep olmaktaydı. Şirket olarak; bu durumları bertaraf edebilecek , tek bir yerden idaresini sağlarken aynı zamanda bilgi güvenliğine izin verebilecek ve diğer sistemlerde kolay entegre edilebilecek bir programa ihtiyacımız olduğunu belirledik.

  Çözüm

  Bimser Çözüm ve eBA modülü ile ilgili tercih sebeplerimizi bir çok başlık altında toplayabiliriz;
  • Öz kaynaklarla üretilmiş % 100 Türk Sermayesi olması,
  • Kullanıcı dostu ara yüzlere sahip olması,
  • Rakiplerine oranla çok daha anlaşılır menüler içermesi,
  • Kolay ve anlaşılır tasarım yapısına sahip olması,
  • Tasarımında kod kullanımının minumum seviyelerde olması,
  • Bimser firmasının hizmet kalitesinin yüksek olması,
  • Bimser firmasının çözüm odaklı yaklaşımları,
  • İyi referanslara sahip olması.
  1 Kaynak: http://www.elder.org.tr/Content/edergi/ElderDergiSayi3.pdf 2 Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/tredas-da-yesil-ofis-donemi-tekirdag-yerelhaber-1077329/ 3 Kaynak: http://www.icvakfi.org.tr/dergiler/10.pdf

  Yeni İş Birlikleri

  Bimser Çözüm ürettiği katma değerler ile tüm şirketlerin çalışmasını önereceğimiz bir şirkettir.