Bimser Çözüm’ün İş Yazılımları Uluslararası Arenaya Açılıyor

1980’li yıllarda iş hayatının bir araya getirdiği dört bilişimci arkadaşın 1990’lı yıllarda kurduğu BİMSER ÇÖZÜM, geliştirdiği iş yazılımlarının ülkemizde ulaştığı başarıyı uluslararası platforma taşımaya karar verdi. Bu amaçla, bilişim sektöründe uluslararası deneyim sahibi ortaklar ile birlikte İrlanda merkezli kurulan şirkete BIMSER INTERNATIONAL adı verildi.

BIMSER INTERNATIONAL’ın gelişim hedefleri, başta Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Orta Doğu Afrika (EMEA) ülkeleri olmak üzere, BİMSER’in Türkiye’deki merkezinden yönetilmesine karar verilen Türki Cumhuriyetler dışında, tüm dünyayı kapsıyor.

Şirket, faaliyet göstermeye karar verdiği tüm ülkelerde, bünyesine katacağı VAR’lar ( Değer Katan İş Ortağı ) ile, iş dünyasına BİMSER ürünlerini satacak ve desteğini verecek. BIMSER INTERNATIONAL, başlangıçta, bir İş Akışı ve Doküman Yönetim Sistemi olan eBA ile girip yayılmayı planladığı pazarda, hemen ardından Ensemble ( Süreç Yönetim Sistemi Yazılımı ) QDMS ( Entegre Yönetim Sistemi Yazılımı ) ve BOYSWEB ( Bakım/ Varlık Yönetim Sistemi Yazılımı ) ürünleriyle de faaliyet gösterecek.

BİMSER’in söz konusu ürünleri, bugün ülkemizin 500’den fazla seçkin şirketinde, 450.000’in üzerinde profesyonel tarafından kullanılıyor; sağladığı verimlilik ile bu şirketlere rekabet avantajı ve başarı getiriyor. Mevcut durumda 40’tan fazla AstraZeneca, Pirelli, Societe General Bank ve 3M gibi bir çok uluslararası şirketler BİMSER çözümlerini başarı ile kullanmaktadır. Bu durum BIMSER INERNATIONAL için bir güç kaynağı olmuştur ve yurtdışı satışları motivasyonunu yükseltmiştir.

Hedefimiz, BIMSER INTERNATIONAL’i bir dünya şirketi yapmak ve uçtan-uca tamamlayıcı çözümler sağlayan şirket konumuna getirmektir. Stratejik iş planlarımız arasında SAP gibi ERP şirketleri ile global iş ortaklığı yapacağız ve 2015 yılında ABD New Jersey eyaletinde şube ofisimizi açmayı planladık. BIMSER INTERNATIONAL’in 5 yıllık iş planına göre hedefimiz sadece İş Akışı ve Doküman Yönetim Sistemi olan eBA lisans satışlarından 2018 yılına kadar 50 Milyon USD gelir sağlamaktır.

Yazılım ihracatındaki gelişmelerin Türkiye için değerini çok iyi bilen BİMSER, kendi ürünlerinin belli ölçüde yayılmasını sağladıktan sonra, diğer Türk yazılım şirketlerinin ürünlerini de zaman içinde BIMSER INTERNATIONAL üzerinden uluslararası pazarlarla tanıştırmayı hedefliyor.

BIMSER INTERNATIONAL