Bimser Çözüm sesini uluslararası arenaya duyuruyor

 • BThaber
 • Türkiye’de ürettiği teknoloji ürünü yazılımlarla müşterilerine, esneklik, verimlilik ve zaman tasarrufu yolu ile rekabet avantajı sağlayan Bimser Çözüm, çalışmalarını uluslararası arenaya taşıyor.

  Bimser Çözüm tarafından bilişim dünyasının ileri gelen yöneticileri ve profesyonellerinin katılımıyla gerçekleşen ‘İş Mükemmelliği 2014’ etkinliğinde Bimser’in yurtdışı faaliyetlerini yürüten Bimser International’ ın da tanıtımı, faaliyetleri ve hedefleri hakkında bilgi verildi. Başta Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa ülkeleri olmak üzere kurulan Bimser International, Turki Cumhuriyetleri dışında tüm dünyayı kapsıyor. Gerçekleşen etkinlikte, Bimser International’ın başlangıçta İş Akış ve Doküman Yönetim Sistemi olan eBA ile girip yayılmayı planladığı pazarda, Ensemble (Süreç Yönetim Yazılımı), QDMS (Entegre Yönetim Sistemi Yazılımı) ve BOYSWEB (Bakım/Varlık Yönetim Sistemi Yazılımı) ürünleriyle faaliyet göstereceği bilgisi verildi.

  “Hedefimiz Bimser’i bir dünya şirketi yapmak”

  Bimser Çözüm’ e ait eBA ürün ailesi yanı sıra QDMS, BOYS ve Ensemble ürünlerinin de tanıtıldığı bu yıl ikinci defa düzenlenen etkinlikte söz alan Bimser Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Babalık, Bimser olarak Türkiye’nin dünya yazılım endüstrisinde söz sahibi olmasını ve yazılım ihracatının Türkiye için önemini çok iyi bildiklerini vurguladı ve sözlerine şöyle devam etti:

  “Stratejik ve katma değeri çok yüksek olan yazılım sektörünü ülkemizde mutlaka geliştirmeliyiz. Bu nedenle ürünlerimizi başta Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyaya ihraç etmek için Bimser International şirketini kurduk. Yeni şirketimizin, ürünlerimizi dünya ile buluşturmada başarılı olacağına yürekten inanıyoruz. Hedefimiz; Bimser Çözüm ve Bimser International’ı birer dünya şirketi yapmaktır. Bu çalışmaların sonucu olarak en büyük dileğimiz, başarılarımızı benzer ortamlarda yine sizlerle ve Türkiye ile paylaşmaktır. Sektördeki diğer firmalarımıza ‘Bimser yaptı biz de yapabiliriz’ algısı oluşturmaktır.”

  Kaynak: BTHaber