Müşteri Görüşleri

Müşterilerimiz Hakkımızda Ne Diyor

 • 3M

  IT Manager Mehmet Gören diyor ki;

  3M IT olarak yaklaşık iki yıl önce iş akışı platformu arayışına başladık. İç müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı cevap verebileceğimiz, iş akışlarını ölçümlenebilir ve kullanıcı dostu bir platforma aktarma ihtiyacındaydık. Sadece Türkiye için değil, içinde Rusya ve Polonya gibi büyük ülkelerin bulundugu Doğu Avrupa bölgesinin tüm kullanıcılarına hizmet edecek bir çözüm arıyorduk. Bu süreçte, Bimser’in eBA çözümü ve diğer yurtdışı firmaların çözümlerini her açıdan değerlendirdik ve sonuçta yurtdışından da bir çok ülkenin IT uzmanı ile birlikte değerlendirmelerde birçok kriterde öne çıkan eBA yı ortak iş akış platformu olarak seçtik. Geldiğimiz noktada ise, tek sunucu üzerinden, Türkiye, Polonya, Rusya, Macar Cumhuriyeti, Çek Cumhuriyeti ve İsrail gibi ülkelerde eBA platformunda geliştirilen süreçler binlerce çalışan tarafından kullanılmaya başlandı. eBA platformunda yeni iş süreçlerimizi çok hızlı geliştirebiliyoruz. Uluslararası firmalarda da rahatlıkla kullanılabilen ve kaliteli kurumsal desteği ile rakiplerinin önüne geçen eBA’yı diğer firmalara kesinlikle tavsiye ederim.

  DEDEMAN HOLDİNG A.Ş.

  Sistem Geliştirme Müdürü Alper KAYNARKAN diyor ki;

  Dedeman Holding ve alt şirketlerinin (Dedeman Madencilik, Dedeman Hotels & Resorts International ve Dedeman Gayrimenkul Geliştirme) tamamında iş akışı uygulamalarının merkezinde eBA İş Akışı Yönetim Sistemi kullanılmaktadır.

  Grubumuza verdiğimiz teknoloji servislerinde aradığımız belli başlı özellikler, kullanıcı dostu arayüzler, kolay kullanım ve geliştirme ortamı sunması, uluslararası standart ve kalite stratejilerini gözeten bir geliştirme platformu üzerinde yaşam döngüsünü devam ettirmesi ve yüksek seviyede destek ve danışmanlık alabileceğimiz deneyimli danışman kadrolarının bulunmasıdır.

  Bimser ile neredeyse iki yıllık çalışma dönemimizin başlangıcında, ulusal ve uluslararası pek çok iş akışı uygulamasının incelemesini yaptık. Tüm bu incelemelerimizin ardından, yukarıda aradığımız özelliklerin de haricinde, eBA’nın, sahip olduğumuz teknoloji platformumuzda bulunan diğer iş uygulamaları ile kolay entegre edilebileceğini ve genel olarak ihtiyaçlarımıza kolay çözümler sunabileceğini gördük.

  Bu yol ve bilgilerden hareketle, tüm grup bünyesinde devam eden gelişim projelerimizle teknolojiyi eBA ile entegre ettik. Bilgi Teknolojileri, İnsan Kaynakları, Süreç Yönetimi ve diğer iş birimlerinin sürekli katkılarıyla, kağıt üzerinde yürüyen birden çok sürecimizi elektronik ortama taşıdık. Bu sayede, merkez operasyonunun haricinde, yirmiye yakın otel ve bir o kadar da maden işletmesinin bulunduğu ekosistemimizde, iletişim hızı ve iş yapış şekillerinin tekoloji ile uyumlu değişimi, işimizin değerine gözle görülür biçimde yansımış oldu.

  Gelecek dönem teknoloji yatırımlarımızda, teknoloji ve süreç entegrasyonu çalışmalarımız hız kesmeden eBA ekseninde devam edecek ve lider olduğumuz her bir faaliyet alanımızda, teknolojinin gücüyle iş gücümüzü katlayarak arttırıyor olacağız.

 • PERFETTI VAN MELLE

  Kalite Sistemleri Mühendisi Hayal SÖNMEZLER diyor ki;

  Bir tedarikçimizde qdms sisteminin kullanıldığını gördük, firmamızda da kullanılmasının faydalı olacağını düşündük ve Kasım 2010 itibariyle qdms sistemini firmamızda uygulamaya başladık.

  Qdms birçok modülü sayesinde firma içerisinde belli bir sistem oturtmak konusunda bize yardımcı oldu. Qdms sayesinde önceden hardcopy olarak tutulan dokümanları softcopy olarak düzenli bir şekilde saklamaya başladık. Ayrıca dokümanların onaylanmasını da imzaya gerek olmaksızın onay matrisi sayesinde sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. DÖFleri, aksiyonları ve müşteri şikayetlerini düzenli bir şekilde takip edebiliyoruz. Denetim faaliyetlerimizi gerçekleştirip takip edebiliyoruz. Ayrıca qdms’te ISO 14001 çevre yönetim sistemi için “çevresel boyutlar ve etkileri” modülü oluşturuldu. Bu modülde çevresel risk değerlendirmeleri etkin bir şekilde gerçekleştirip gerektiğinde güncelleyebiliyoruz.

  KARDEMİR

  Kalite Yönetim Müdürü Osman YAZAROĞLU diyor ki;

  Türkiye ve bölge ülkeler arasında Ray üretiminde tek tesis olarak ayrıcalıklı bir konuma sahip olan KARDEMİR A.Ş. Türkiye’nin cevherden üretim yapan ilk entegre demir-çelik tesisidir.

  3500 ’ü aşkın personeli ile Kardemir QDMS ’i 2012 mayıs ayından itibaren kullanmaya başlamıştır. Şirketimiz sahip olduğu 6 yönetim sisteminin tüm dokümantasyonunu, denetim faaliyetlerini, risklerini, düzeltici ve önleyici faaliyetlerini, aksiyonlarını, müşteri şikâyetlerini, süreç ve performans yönetimini tek çatı altında, belirli bir standartta, etkin, kontrollü, güncel ve sistematik olarak QDMS ile yönetmektedir. QDMS sisteminin ERP sistemiz ile entegre çalışabilmesi, hem verinin tek noktadan yönetilebilmesi hem de tekrarlanan işleri ortadan kaldırması sebebiyle büyük fayda sağlamıştır.

  Aynı zamanda Satış sonrası verdiği destek ile problemlere hızlı ve etkin bir şekilde cevap vermesi, sürekli iyileştirme ve geliştirmeyi ilke edinmesi QDMS sistemini tercih edişimizin en önemli sebebidir. Sürekli iyileştirmeyi hedefleyen Kalite yolculuğumuzda Bimser Çözüm‘e, yaptığı katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Tüm Müşteri Görüşleri

Müşterilerimiz hakkında

 • 100
  Bizi Tercih Ediyor
 • 95
  Çözümlerimizden Memnunlar
 • 88
  Kullanım Kolaylığını Beğeniyorlar
 • 95
  Desteğimizden Memnunlar