Türkiye’nin farklı lokasyonlarında görev yapmakta olan çalışanlarımız eBA’yı rahatlıkla kullanabilmekte!

 • Şirket Profili

  eba_ekent_logo Sektör: Hizmet Lokasyon: İstanbul

  Müşteri Görüşü

  İş hayatında başka firmalarda da aşına olduğumuz, yerli sermayenin bir ürünü ve piyasada övgüler ile bahsedilen bir ürün olduğu için tercihimiz eba workflowdan yana oldu.

  Author's imageSüleyman Emre BalcıoğluKalite ve Süreç Yönetimi Müdürü
 • Faaliyet Alanı

  EKent Çalık Holding’in bir üyesi ve Türkiye’nin en büyük yatırım bankası olan Aktif Bank’ın bir iştirakidir. Çalık Holding enerji, telekomünikasyon, tekstil, inşaat, finans ve madencilik gibi 7 sektörde 24.000 çalışanıyla 17 ülke içinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

  EKent 2002 yılında akıllı şehir çözümleri üretmek amacıyla kurulmuş bir şirkettir. Başarılı ulaşım ve şehir kartı projelerinin yanı sıra, 2012 yılında akıllı stadyum projelerini de başlatmış ve akıllı şehir çözümleri ile akıllı ulaşım çözümlerini entegre etmiştir.

  EKent Türkiye’nin başkenti Ankara da dâhil olmak üzere, 35 belediyede 50 milyonluk bir nüfusa hizmet vermektedir. 1 milyardan fazla işlem gerçekleştirilirken, 160 milyon manyetik bilet düzenleyen EKent yıllık olarak 5 milyondan fazla aktif kart ile faaliyetlerini devam ettirmektedir. Türkiye’deki akıllı şehir çözümleri için teknoloji tedarik eden ve ödeme çözümleri sunan lider konumdaki bir şirkettir.

  İdareler için altyapısal dönüşümleri ve yeni gelir kaynağı yaratacak işletmeler için akıllı şehir çözümleri sunmayı hedef alan EKent, şehir çözümleri için de kentsel ulaşım bilet tahsilatı, spor faaliyetleri, müzeler, şehrin cazibe merkezlerine erişim sistemleri, park sistemleri ve üniversite kartlarnı tek bir “Kent Kart” ın içinde bir araya getirmektedir.

  EKENT 2013- 2014 yılları arasında dünyadaki en büyük stadyum dönüşüm projesini gerçekleştirmiştir.

  Problem ve Çözüm

  Ekent olarak türkiyenin farklı illerinde çalışmakta olan 1000’i aşkın çalışanımızın bulundukları ortamlardan kolaylıkla erişebileceği firmamız içerisinde uygulamakta olduğumuz süreçleri web ortamına taşıyabileceğimiz bir süreç yazılımına ihtiyacımız vardı. eBA workflow’da üyesi olduğumuz Çalık Holding’in de kullanmakta olduğu ve daha önceki profesyonel iş hayatında başka firmalarda da aşına olduğumuz, yerli sermayenin bir ürünü ve piyasada övgüler ile bahsedilen bir ürün olduğu için tercihimiz eba workflowdan yana oldu.

  eBA workflow sayesinde Türkiye’nin farklı lokasyonlarında görev yapmakta olan çalışanlarımız, izin – masraf – avans talebi gibi süreçlerimizi rahatlıkla farklı cihazlarla ( Akıllı telefon – tablet vb. ) kullanabilmektedirler. Ayrıca yine eBA workflowun entegrasyon yetenekleri sayesinde Kendi ERP sistemimize (SAP) ve diğer kullandığımız proje yönetim araçlarına ( Jira vb. ) kolaylıkla entegre edip bir yazılımdan diğer yazılımlara stabil şekilde veri aktarabilmekteyiz.

  Aynı zamanda yine eba workflow ve danışman firmamızın tecrübeleri sayesinde işletmeliğini yaptığımız illerin belediye yönetimlerinin taleplerini “Demand Management” sürecimizle bize iletilen talepleri gruplandırabilmekte, ilgililerine otomatik aktarabilmekte, deadlinelarını takip edebilmekte, gerektiğinde Jira yazılımına aktarıp oradaki statü değişikliklerini eba workflowa aktararak talebin hangi aşamada olduğunu takip edebilmekteyiz.