eBA kendini sürekli geliştiren yazılım ekibine sahip

 • Şirket Profili

  themarmara Sektör: Turizm Lokasyon: İstanbul

  Müşteri Görüşü

  Hem kurulum hem de destek ihtiyacımızda geçen 6 yılda her zaman çok hızlı geri dönüşler ve pozitif geri bildirimler aldık.Yazılım ekibi o kadar desteğe açık ki, bir başka firma ile yaptığımız e-learning projemizde, tecrübeli oldukları kurum personeli datalarının bu ürünün portal’ına aktarılması kapsamında (interface) kod geliştirme süreçlerine karşılıksız destek oldular.

  Author's imageBarış Topuzlu ve Ertunç GünayBilgi İşlem Koordinatörü ve Bilgi İşlem Yönetmeni
 • Faaliyet Alanı

  1978 yılından beri faaliyet gösteren ve Türkiye’de turizmin en köklü ve öncü kurumlarından biri olan The Marmara Grubu, toplam 5 oteli – The Marmara Taksim, The Marmara Pera, The Marmara Şişli, The Marmara Antalya, The Marmara Bodrum ve çok özel davetlerin mekânı Esma Sultan Yalısı ile Türkiye’nin önde gelen markaları arasında yer alıyor.

  Hizmet kalitesinden ödün vermeyen yapısı ile The Marmara, Türk geleneklerini seçkin misafirleri ile buluşturuyor. Böylelikle, özgün duruşu ile uluslararası yabancı zincirlerle rekabet eden tek Türk zinciri olma özelliğini kazanıyor. Yenilik ve öncülüğü kendisine temel ilke edinen The Marmara, değişik mimari özellikleri ile de büyük beğeni toplarken her otelinde misafirlerini farklı tasarımlarıyla şaşırtmayı başarıyor.

  http://www.themarmarahotels.com/tr/collection-hakkinda/oduller.aspx

  Problem

  The Marmara Grubu olarak her zaman GreenOffice ve Paperless projelerine önem verdik. Bu konuda sektöre daima öncülük ettik. Yola ilk çıkışımız Eba Workflow yazılımının grubumuza entegrasyonu ile meydana geldi. Ve Bimser Çözüm ile yollarımız kesişti. İmza ve paraf süreçlerimizin elektronik ortama aktarılarak zaman ve kâğıt tasarrufu sağlamak önceliklerimiz arasındaydı.

  Çözüm

  eBA workflow ürününü ve kendini sürekli geliştiren yazılım ekibine sahip.

  Hayalimiz olan kâğıtsız ortamın sağlanması ve sümenler içerisinde imza\paraf için gezen evrakların aynı gün onaydan çıkması için 2009 yılında piyasadaki tüm workflow yazılımlarını inceledik. Kendi ekibimiz ile geliştirmelerini (in-house desgin) kolaylıkla sürdürebileceğimiz eBA workflow ürününü ve kendini sürekli geliştiren yazılım ekibine sahip, “aynı hafta içerisinde” talebimizi eksiksiz karşılayan entegrasyon çözüm ile geri dönebilen Bimser Çözüm’ü tercih ettik. İmplementasyon sürecinin başında bizi en çok düşündüren, tüm personel, departman ve “amir” bilgilerini içeri alacağımız İnsan kaynakları yazılımızdan otomatik bir senkronizasyonun gerçek zamanlı çalışıp çalışamayacağı yönünde idi. Personel giriş çıkışında veya kişi kartları/organizasyon şeması bilgi değişikliğinde bu işlemlerin hem IK yazılımımızdan hem de EBA dan 2 ayrı defa yapılması kabul edilemezdi. 6 senedir bu süreç sorunsuz ve otomatik olarak çalışmaya devam ediyor.

  Bimser’in desteği ile o dönem 12 form ile süreçleri yönetmeye başladık. Yıllar geçtikçe 50 den fazla elektronik akışlarımız, GREENFLOW ismiyle (otelcilik ve ERP yazılımızla birlikte) The Marmara ailesinin en aktif kullanılan ilk 3 yazılımı arasına girdi.

  Tecrübeler

  Her zaman çok hızlı geri dönüşler ve pozitif geri bildirimler aldık.

  Bimser’e internet üzerinden ulaştık. Form geliştirme ve entegrasyon çalışmalarımız yaklaşık 3 ay sürdü. Ancak hem kurulum hem de destek ihtiyacımızda geçen 6 yılda her zaman çok hızlı geri dönüşler ve pozitif geri bildirimler aldık. Yazılım ekibi o kadar desteğe açık ki, bir başka firma ile yaptığımız e-learning projemizde, tecrübeli oldukları kurum personeli datalarının bu ürünün portal’ına aktarılması kapsamında (interface) kod geliştirme süreçlerine karşılıksız destek oldular.

  Yeni İş Birlikleri

  Bimser Çözüm’ü sürekli referans olmaktan memnuniyet duyuyorum. Ayrıca Bimser’in BOYS ürününü de aktif olarak kullanıyoruz.