Danışmanlık ekibinin desteği müthiş!

 • Şirket Profili

  kale Sektör: Endüstri Lokasyon: İstanbul

  Müşteri Görüşü

  İhtiyaçlarımıza cevap verecek olan sistem QDMS’di. Ürün implementasyonu sürecinde Bimser tarafından verilen eğitimler ve yapılan uygulamalar sonucunda geçiş süreci sancısız atlatıldı.
  Author's imageEsra Cebe ÖzcanKalite Yönetim Sistemleri Müdürü
 • QDMS – Başarı Hikayesi

  Faaliyet Alanı

  1953 yılında İstanbul Tahtakale’deki atölyede karyola borusu ve gazocağı üreterek iş hayatına başlayan Sadık Özgür için, Türkiye’de sanayi ve tarımda atılımın baş gösterdiği bu dönemde, zorlukların aşılabilmesi ve başarılı olunabilmesi için gösterilen anahtar ise “çok çalışmak”tı… 1965 yılında bir ilke imza atarak “Türkiye’nin ilk kasa kilidini” üretmeye başladı. 1974 yılında Türkiye’nin ilk kilit ihraç eden şirketi oldu ve 1979 yılına gelindiğinde, Güngören’de 35000 m( 2)’lik yeni yerine taşındı ve yeni fabrika Türkiye’nin ilk entegre teknolojik kilit fabrikası oldu. 1980 yılında Kale Vida Sanayi A.Ş.’yi, 1981 yılında kurulan Kale Madeni Eşya ve Pazarlama, 1986 yılında ise Kale Kilit Dış Ticaret A.Ş.’nin kuruluşu izledi. Ardından Kale kapı Pencere, Kale Çelik Eşya, Kale Güvenlik Sistemleri gibi şimdiye dek kurulan bütün kale şirketleri “Kale Endüstri Holding” çatısı altında toplandı. İdareler için altyapısal dönüşümleri ve yeni gelir kaynağı yaratacak işletmeler için akıllı şehir çözümleri sunmayı hedef alan EKent, şehir çözümleri için de kentsel ulaşım bilet tahsilatı, spor faaliyetleri, müzeler, şehrin cazibe merkezlerine erişim sistemleri, park sistemleri ve üniversite kartlarnı tek bir “Kent Kart” ın içinde bir araya getirmektedir. Türkiye’de 80’ne yakın toptancı – bayi ve yüzün üzerinde yapı marketler ve bayi vasıtasıyla, yaklaşık 5 bin noktaya dağıtılan Kale Kilit ürünleri, bu satış noktalarından tüketicilere ulaşmaktadır. Ülke genelinde merkez dâhil yedi bölgede aktif olarak faaliyetlerini sürdüren bölge ofisi ve temsilcileri bulunmaktadır. Ayrıca, Rusya’dan Arjantin’e, Ukrayna’dan Suudi Arabistan’a şimdiye kadar dünyanın 100’den fazla ülkesine ihracat gerçekleştirmiş olmasıdır. Bugün ise 72’den fazla ülkeye düzenli olarak ihracat yapmaya devam etmektedir.  

  Problem

  Kurumsal hafızanın oluşturulması, kağıtsız ofise geçişin başlaması, tüm yönetim sistemlerinin bir arada takibi, yasal uyum ve marka tescil, patent gibi süreçlerin sistematik takibi Kale için çok önemliydi. Bu nedenle QDMS sistemine ihtiyacımız olduğuna karar verdik.

  Çözüm

  İhtiyaçlarımıza cevap verecek olan sistem QDMS’di. Ürün implementasyonu sürecinde Bimser tarafından verilen eğitimler ve yapılan uygulamalar sonucunda geçiş süreci sancısız atlatıldı.

  Tecrübeler

  Ekibin desteği müthiş Bimser Çözüm ile 2004 yılından beri çalışmaktayım. Bu konuda daha iyi bir çözüm olduğunu düşünmüyorum. İmplementasyon sürecinde Bimser çözüm ile iki aylık bir çalışma yapıldı. Ancak daha sonra destekleri devam etti. Kullanıcı sayısı fazla olduğu için tüm şirkette uygulamanın yerleşmesi biraz daha fazla zaman aldı. Kişisel olarak 2004 yılından beri Bimser Çözüm ile olan uyumlu bir çalışma içerisindeyim. Her konuda tam destek alabiliyorum. Ekibin desteği müthiş. Uygulamaya geçeceğimiz Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminde de çalışmak isterim.