BOYSWEB Maintenance İstanbul Fuarı’nda

Bimser Çözüm; 16-18 Nisan 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek Maintenance İstanbul Fuarı BOYSWEB Bakım ve Varlık Yönetim Sistemi standı ile sektör profesyonellerine odaklanıyor.

Tesis yöneticileri ve bakım profesyonellerinin uzmanlık alanlarındaki en önemli hedeflerden biri olan sürdürülebilirliğin sağlanmasında gereklilik halini alan “ileri bakım teknolojileri”, artık bir fuar ortamında sektör uzmanlarını biraraya getiriyor. Fabrika bakım ve tesis yönetiminde güçlü referansları bulunan Bimser Çözüm Yazılım A.Ş.; BOYSWEB Bakım/Varlık/Enerji, Satınalma ve Stok Yönetim Sistemi ile 16-18 Nisan 2015 tarihlerinde, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek fuara katılımıyla bakım ve tesis yönetimi alanındaki profesyonellere entegre yazılım çözümleri sunacak.

Sektör ve uzmanlık alanı olarak “Kurumsal Varlık Yönetimi”
Endüstrilerde “bakım ve tesis yönetimi” kavramı ile tanımlanan alan; tesis yapıları ve tüm donanımını kapsayan; yatırım-üretim-yönetim sürecindeki temel ürün ve hizmet gereksinimleri, tesis yönetimi hizmetleri, teknolojileri, işletme sürdürülebilirliği için gerekli olan bakım, kalibrasyon, validasyon, proses ve kalite kontrol, sertifikasyon, risk yönetimi alanlarının tümü. Üretim ve enerji verimliliği, endüstriyel karlılık, tesis modernizasyonları ve yatırımların geleceğe aktarımı sorunları da, bakım ve sürdürülebilirlik konusunu bir faaliyet alanı olarak “kurumsal varlık yönetimi” kavramı ile sektörleştiriyor. “Tesis yönetimi” bugün artık başlıbaşına bir uzmanlık alanı olduğu gibi; “ileri bakım teknolojileri”, “otonom bakım”, “kestirimci bakım” vb. birçok kavram da tesis ve işletme sürdürülebilirliği için rutin biçimde uygulanması gereken çok önemli işlemleri vurguluyorlar. Uzmanlık alanları mekanik ya da elektrik-elektronik olsa da, birçok tesiste bu işlevleri yerine getiren departmanlarda görev yürüten profesyonellerin “bakım mühendisi/uzmanı” olarak tanımlanmaları da, bu spesifik çalışma alanının gerek teknolojileriyle gerekse de profesyonelleri ile sektörleştiğini bize gösteriyor. Bugün artık neredeyse tüm endüstri tesislerinde bakım departmanları ve bakım uzmanları, tesis yönetiminin önemli bir parçasını oluşturuyorlar, tesis fonksiyonlarının verimliliğinin korunmasında ve sürdürülebilirliğin sağlanmasında endüstriyel süreci yönetiyorlar. Endüstriyel, rezidansiyel ve hizmet tesislerinin ekonomik işlerliği, geleceğe dönük bakım teknoloji ve gelişmelerinden, modern tesis yönetim tekniklerinden faydalanmayı zorunlu hale getiriyor. Üretim prosesleri, kontrol teknikleri, yapısal koruma ve bakım, tesis yönetim modelleri, sertifikasyon ve risk yönetimi de, tesis sürdürülebilirliğinin vazgeçilmez yönetim alanları olarak bu alanlardaki uzmanları ve teknolojileri gerekli kılmakta.

Bir uzmanlık platformu ve fuarı: “Maintenance İstanbul”
Çözümler, teknolojiler ve gelişmeler… Teknik müdürler ve sürdürülebilirlik alanında ürün ve hizmet üreten uzmanlar bilgi paylaşımları için düzenlenen ortak platformlarında biraraya gelecekler. Tesislerde üretimden kontrol ve yönetime varan tüm süreçte tesis yöneticileri ile bakım uzmanlarının taleplerini ve bakım endüstrisinin ürün ve hizmet teknolojilerini buluşturacak; bu alanda önemli bir network işlevi görecek olanMaintenance İstanbul Fuarı, 16-18 Nisan 2015 tarihlerinde düzenlenecek ve özellikle “bakım alanına odaklanarak”, diğer mevcut endüstri fuarlarından farklılık arzedecek. Özellikle tesis yönetimi tekniklerini ve ileri bakım teknolojilerini bu alanda çalışan profesyoneller ile bir araya getirmeyi hedefleyerek konseptini belirleyen Maintenance İstanbul Fuarı; Türkiye’nin sanayi kenti İstanbul ve havzasındaki binlerce tesisin sürdürülebilirliği için gelişmeleri takip eden uzmanların her yıl yoğun ziyaretini alacak bir fuar olarak ortaya çıkıyor. Sektöre duyurulduğu ilk andan itibaren Türkiye’de faaliyet gösteren ve ileri bakım teknolojileri alanında her biri önemli markalar olan endüstri kuruluşlarının fuar alanında yer almaya başlamaları da Maintenance İstanbul’un bakım mühendisleri ve tesis yöneticilerinin ilgi odağı haline geleceğini gösteriyor. İhtisas fuarcılığı konusunda 21 yıllık uzman bir kuruluş olan Akdeniz Tanıtım A.Ş. tarafından düzenlenen fuar, kapsamındaki çok sayıda mesleki etkinlik programı ile birlikte Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek.

www.maintenanceistanbul.com